Sauna na podczerwień

Lubicie wygrzać się w zimowy dzień lub po ciężkim treningu spalić trochę kalorii? Zapraszamy do nas na seans w saunie infrared!

Sauna infrared, czyli tzw. sauna na podczerwień jest doskonałą opcją dla osób, które nie mogą z różnych powodów korzystać z tradycyjnej sauny suchej czy mokrej. W dobrze już znanych saunach wysokotemperaturowych spotkamy się z dużą wilgotnością powietrza. Dla wielu takie warunki z przyczyn zdrowotnych nie są polecane przez lekarzy.

Sauny oddziaływują na organizm ciepłem. W przypadku sauny infrared do tego celu wykorzystane są promienie podczerwone, które ogrzewają nasze ciało bezpośrednio, a nie jak w przypadku tradycyjnych saun poprzez warunki utrzymane wewnątrz pomieszczenia.

Pozytywnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest fakt, że aż 80% tej energii wnika w głąb naszego organizmu, dając nam wiele korzyści. Promienie podczerwone rozgrzewają podskórną tkankę tłuszczową, mięśnie oraz narządy wewnętrzne. Temperatura, z którą mamy styczność oscyluje w granicach 25 do 60° C, dlatego seans może trwać dłużej, co sprzyja lepszemu samopoczuciu oraz bardziej efektywnemu działaniu na sylwetkę.
Warto podkreślić, że regularne seanse w saunie infrared pozwolą zlikwidować nadmierną tkankę tłuszczową przez energię stymulującą przemianę materii oraz poprawić metabolizm.

Sauna infrared – korzyści

Każdy seans w saunie infrared dostarcza nam wiele korzyści. Po wniknięciu w głąb naszego ciała (do ok. 4,5 cm) promieni podczerwonych, następuje intensywne pocenie się, które pozwala nam spalić nawet 900 kcal na seansie 30 minutowym.
Dodatkowo skóra zostaje oczyszczona z toksyn, będzie miała ładniejszy wygląd, a cellulit zostanie zredukowany. Utratę wagi powoduje zużycie energii konieczne do produkcji potu, a następnie wydalanie tłuszczu.

Naukowcy dowiedli, że korzystanie z promieni podczerwonych sprzyja w leczeniu różnych dolegliwości i jednostek chorobowych, a lekarze zalecają wizyty w saunie infrared przy leczeniu:

  • bólów mięśni
  • kontuzjach
  • zwichnięciach
  • chorobach stawów
  • czy zaburzeń krążenia.

Sauna łagodzi bóle pleców i stawów wywołane przemęczeniem, reumatyzmem czy chorobą zwyrodnieniową, bóle towarzyszące oparzeniom czy nerwobóle.
Niweluje objawy stresu, czy zmęczenia, napięcia nerwowe, złe samopoczucie, apatię oraz działa antydepresyjnie.
Korzystanie z sauny zwiększa także rozciągliwość tkanek kolagenowych. Jest to bardzo ważne w przypadku więzadeł, torebek stawowych, ścięgien, podwięziach czy błony maziowej, które uległy zbliznowaceniu, zgrubieniu czy skurczeniu. Tkanki, które ogrzeją się do 45°C, a następnie zostaną rozciągnięte mogą zostać trwale wydłużone o ok. 0,5-0,9%. Wydłużenie to pozostaje po zakończeniu ogrzewania i rozciągania, lecz nie uzyskamy takiego efektu przy rozciąganiu w niższej temperaturze.

Sauna infrared przyspiesza leczenie wielu chorób jak np. uszkodzenie tkanek miękkich, porażenie nerwu twarzowego, rwa kulszowa, zapalenie stawów ostre i chroniczne, niedociśnienie, owrzodzenie nóg i odleżyny, cukrzycy, żylaków, hemoroidów, łagodzi przebieg menopauzy, a także poprawia wygląd skóry po trądziku, łuszczycy, oparzeniach oraz bliznach.
Ponadto sprzyja mniejszej sztywności stawów, co potwierdzono 20% zmniejszeniem sztywności w temperaturze 45°C porównując z temperaturą 33°C , leczy dzięki temu reumatyzm stawów palcowych. Stosując ją w terapii ogrzewania mięśni poprawia przepływ krwi. Podwyższona temperatura ciała rozszerza naczynia włosowate, tętnice i żyły.

Ostatnio można także spotkać stosowanie promieni podczerwonych w leczeniu nowotworów i mimo, iż jest to dopiero nowa i eksperymentalna metoda, wygląda bardzo obiecująca.

ZAPRASZAMY DO SYSTEMATYCZNEGO KORZYSTANIA Z NASZEJ SAUNY!

Siłownia B-52 Gdańsk Morena

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie i Panów, którym nie jest obojętne zdrowie oraz stan ducha i ciała.

STUDIO REKREACYJNE "B-52" TADEUSZ NOGAJ

ul. Jaśkowa Dolina 105
80-286 Gdańsk Morena

NIP: 9570141848

REGON: 191616951

B-52 Siłownia Gdańsk Morena Gdańsk - Kutlurystyka dla każdego!